Vážení zákazníci objednávky přijaté do 16 hodin, předáme dopravci týž den. Doručení můžete očekávat orientačně 24 - 48 hodin

Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™ 800 g

Kód: 2496
Neohodnotené
Značka: Nutrilon
€18,49 €16,51 bez DPH
Skladem (6 ks)
Môžeme doručiť do:
14.6.2024

Minimálna expirácia 21.05.2025

Pokračovacie mlieko v podobe prášku je vhodné pre bábätká narodené cisárskym rezom, ktoré nemôžu byť plne dojčené. Vhodné pre dojčatá od ukončeného 6. mesiaca do 1 roka.

Detailné informácie

Podrobný popis

Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2 je pokračovacie dojčenské mlieko vhodné pre bábätká narodené cisárskym rezom, ktoré nemôžu byť dojčené. Vhodné pre dojčatá od ukončeného 6. mesiaca do jedného roka. Obsahuje probiotiká Bifidobacterium breve, prirodzene sa nachádzajúce v čreve dojčených detí. Receptúra ​​je špeciálne vyvinutá na podporu imunitného systému dieťaťa a je bez palmového oleja. V praktickom a plne recyklovateľnom obale.

Pre deti narodené cisárskym rezom

Receptúra ​​je určená pre rodičov, ktorí chcú podporiť vyvíjajúci sa imunitný systém svojho dieťaťa a je vhodná pre bábätká narodené cisárskym rezom, ktoré nemôžu byť dojčené, od ukončeného 6. mesiaca veku.

Pre deti narodené cisárskym rezom

Prečo vybrať Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2?

 • Receptúra ​​inšpirovaná zložením materského mlieka
 • Obsahuje probiotiká Bifidobacterium breve a prebiotiká GOS/FOS
 • Na podporu imunity1
 • Bez palmového oleja
 • V praktickom a plne recyklovateľnom obale

1 Obsahuje vitamíny C a D, ktoré prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému, tak ako všetky pokračovacie dojčenské mlieka podľa požiadaviek legislatívy.

Prečo vybrať Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2?

Na podporu imunity

Vhodné pre bábätká narodené cisárskym rezom, ktoré nemôžu byť dojčené, od ukončeného 6. mesiaca. Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2 obsahuje unikátnu kombináciu probiotík Bifidobacterium breve a prebiotík GOS/FOS. Ďalej oligosacharid materského mlieka 2'FL (2´fukosyllaktóza), živiny na podporu imunitného systému1 – vitamíny C a D1, ďalej aj omega-3 (ALA a DHA)2 a omega-6 (ARA).

1 Obsahuje vitamíny C a D, ktoré prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému, tak ako všetky pokračovacie dojčenské mlieka podľa požiadaviek legislatívy.

2 Obsahuje ALA (kyselinu alfa-linolénovú), ktorá prispieva k rozvoju mozgu a nervovej sústavy, a aj DHA (kyselinu dokosahexaenovú), ako požadujú právne predpisy pre všetku dojčenskú výživu.

ARA = kyselina arachidónová

Na podporu imunity

Benefity

 • Vitamíny C a D1 prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému
 • Probiotiká Bifidobacterium breve, baktérie prirodzene vyskytujúce sa v čreve dojčených detí
 • Oligosacharid materského mlieka 2‘FL a prebiotiká GOS/FOS
 • Omega-3 ALA2 (kyselina alfa-linolénová) prispieva k normálnemu vývoju mozgu a nervovej sústavy
Benefity

50 rokov výskumu materského mlieka

K rozvoju črevnej mikrobioty u detí dochádza už v ranom detstve a je ovplyvnený mnohými faktormi, jedným z nich je aj výživa bábätka. Materské mlieko obsahuje oligosacharidy a aj živé baktérie, čo je pre bábätko veľmi prospešné. Imunitný systém dieťaťa je podporovaný počas prirodzeného pôrodu prostredníctvom matkiných bifidobaktérií, ktoré preniknú do čriev bábätka.

50 rokov výskumu materského mlieka

Šetrné k prírode

Balenie je ekologické a plne recyklovateľné. Praktický a plne recyklovateľný obal zaistí jednoduchú a bezpečnú manipuláciu s obsahom. Systém otvárania poistkou zaisťuje jednoduchšiu a hygienickú manipuláciu s balením, eliminuje nežiaduci kontakt s mliečnym práškom a zaručuje ľahké opätovné zatvorenie obalu.

Šetrné k prírode

Praktické balenie

 1. Trojitý bezpečnostný pásik pre dokonalé uzatvorenie a zachovanie čerstvosti mliečneho prášku pred prvým otvorením.
 2. Poistka na viečku chráni obsah pred vysypaním a kontamináciou.
 3. Špeciálne miesto pre odmerku, aby nebola v kontakte s mliečnym práškom.
 4. Miesto pre zarovnanie odmerky.
Praktické balenie

Návod na prípravu

1. Vysterilizujte všetko používané náčinie a prevarte pitnú vodu určenú pre dojčatá. Nechajte ju vychladnúť v kanvici asi 30 minút na približne 40 °C. Pre zachovanie priaznivých účinkov Bifidobacterium breve striktne dodržujte pri príprave teplotu prevarenej vody do 40 °C. Zodpovedajúce množstvo prevarenej vody (viď tabuľka na zadnej strane) vlejte do vysterilizovanej fľaše.
2. Na dávkovanie vždy používajte priloženú odmerku. Prášok v nej zarovnajte pomocou špeciálnej plastovej pásky vo vnútri obalu.
3. Do fľaše s vodou pridajte zodpovedajúce množstvo prášku (viď tabuľka na zadnej strane). Fľašu ihneď uzavrite a 10 sekúnd ju dôkladne pretrepte v zvislej polohe.
4. Pred podávaním overte teplotu mlieka kvapnutím na vnútornú stranu zápästia a ihneď podávajte.

Návod na prípravu

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané denné množstvo mlieka je orientačné, riaďte sa individuálnou potrebou dieťaťa a odporúčaním vášho pediatra. Nikdy nepridávajte do detskej výživy viac odmeriek, ako je ustanovené.

100 ml Nutrilon Profutura CESARBIOTIKTM 2 = 90 ml prevarenej vody + 3 zarovnané odmerky = 285 kJ (68 kcal). 1 zarovnaná odmerka = 4,7 g sušeného prášku. Používajte originálnu odmerku.

Odporúčané dávkovanie

Zloženie

Laktóza (z mlieka), rastlinné oleje (slnečnicový s vysokým obsahom kyseliny olejovej, kokosový, repkový, slnečnicový), sušené odtučnené mlieko, demineralizovaná srvátka (z mlieka), galaktooligosacharidy (z mlieka) 8,9 %, koncentrát srvátkovej bielkoviny (z mlieka), mliečna bielkovina, fruktooligosacharidy 0,6 %, rybí olej, fosforečnan vápenatý, chlorid draselný, olej z Mortierella alpina, citran sodný, 2 ́fukozyllaktóza, cholín chlorid, citran draselný, chlorid horečnatý, kyselina L-askorbová, hydrogenfosforečnan horečnatý, emulgátor (sójový lecitín), taurín, inozitol, Bifidobacterium breve M-16V, síran železnatý, síran zinočnatý, sodná soľ uridín 5‘-monofosfátu, cytidín 5 ́-monofosfát, antioxidant (askorbylpalmitát), adenozín 5‘-monofosfát, sodná soľ inozín 5‘-monofosfátu, L-karnitín, nikotínamid, D-pantotenát vápenatý, sodná soľ guanozín 5‘-monofosfátu, síran meďnatý, DL-α-tokoferyl acetát, retinylpalmitát, riboflavín, tiamín hydrochlorid, pyridoxín hydrochlorid, jodid draselný, kyselina pteroylmonoglutámová (kyselina listová), síran mangánatý, seleničitan sodný, fytomenadión, cholekalciferol, D-biotín, kyanokobalamín.

Zloženie sa vzťahuje k sušenému stavu potraviny. Bifidobacterium breve M-16V 3x107 cfu/g.

Výživové údaje na 100 ml mlieka

Energetická hodnota: 285 kJ/68 kcal

Tuky: 3,5 g, z toho: nasýtené mastné kyseliny 1,1 g, polynenasýtené mastné kyseliny 0,6 g, - kyselina arachidónová (AA) 17 mg, - kyselina dokozahexaénová (DHA) 17 mg, - kyselina linolová (LA) 466 mg, - kyselina α-linolénová (ALA) 55,9 mg. Sacharidy: 7,6 g, z toho: cukry 7,4 g, - laktóza 7,2 g, polyoly – inozitol 6,5 mg. Vláknina: 0,6 g, z toho: galaktooligosacharidy (GOS) 0,5 g, fruktooligosacharidy (FOS) 0,08 g, 2 ́fukozyllaktóza (2 ́FL) 0,03 g. Bielkoviny: 1,4 g. Vitamíny: A 60 μg, D3 1,49 μg (21 %), E 1,2 mg TE, K 4,3 μg, C 10 mg (22 %), Thiamín (B1) 0,06 mg, Riboflavín (B2) 0,15 mg, Niacín (B3) 0,44 mg, B6 0,048 mg, Folát 14 μg, Kyselina listová 8,3 μg, B12 0,13 μg, Biotín 1,8 μg, Kyselina pantoténová 0,51 mg. Minerálne látky: Sodík 22,5 mg, Draslík 79 mg, Chloridy 58 mg, Vápnik 57 mg, Fosfor 40 mg, Horčík 6,8 mg, Železo 0,54 mg, Zinok 0,5 mg, Meď 0,054 mg, Mangán 0,004 mg, Fluoridy ≤ 0,006 mg, Selén 2,6 μg, Jód 13 μg. Ostatné dôležité látky: L-karnitín 1,5 mg, Cholín 24 mg, Taurín 5,5 mg, Nukleotidy 2,4 mg, Ostatné oligosacharidy GOS 0,2 g.

Dôležité upozornenie

Dojčenie je najlepším spôsobom výživy dojčiat. Potravina na výživu dojčiat starších ako 6 mesiacov. Nutrilon® Profutura® CESARBIOTIKTM 2 má byť iba súčasťou zmiešanej a vyváženej stravy dieťaťa a nemá sa používať ako náhrada materského mlieka počas prvých 6 mesiacov života. Rozhodnutie o začatí podávania príkrmov, vrátane akejkoľvek výnimky z pravidla veku 6 mesiacov, by malo byť prijímané iba na základe rady nezávislých osôb kvalifikovaných v lekárstve, výžive alebo farmácii alebo iných odborníkov zodpovedných za starostlivosť o matku a dieťa, a to v závislosti na individuálnom raste a vývojových potrebách konkrétneho dojčaťa. Pre zdravie dojčiat je dôležité dôsledne dodržiavať návod na prípravu i uvedené odporúčania. Podporujeme odporúčanie WHO – plné dojčenie v prvých 6 mesiacoch a pokračovanie až do 2 rokov a ďalej, spolu so zavádzaním bezpečnej a vhodnej doplnkovej stravy.

Pripravenú stravu spotrebujte do 2 hodín, potom ju zlikvidujte. Nezohrievajte stravu v mikrovlnnej rúre, aby ste predišli opareniu dieťaťa. Nikdy nepridávajte do detskej výživy viac odmeriek, ako je stanovené, ani čokoľvek iné. Vyvarujte sa dlhému kontaktu mliečnej výživy so zúbkami – zvyšuje riziko výskytu zubného kazu. Starajte sa pravidelne o zúbky dieťaťa, najmä pred spaním. Požiadajte o radu zubného lekára. Po každom použití obal vždy starostlivo uzatvorte a uchovávajte ho na suchom a chladnom mieste (nie v chladničke). Vlhkú odmerku nevkladajte do obalu. Obsah spotrebujte do 1 mesiaca po otvorení. Balené v ochrannej atmosfére. Skladujte na suchom a chladnom mieste (max. do 25 °C, nie v chladničke).

Dodatočné parametre

Kategória: Detský tovar
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: